

1.rész
Ebben a néhány percben azt magyarázom el, hogyan alakult ki, csiszolódott ez a coachingban olyan gyakran használt kérdés. Belőled mit hív elő, ha felteszed magadnak a videóban ismertetett módon a csodakérdést? Mit látsz másképp? Mire vagy képes akkor, ha megtörtént a csoda?
2.rész
Sokszor szembesülünk azzal a dilemmával, hogyan (és mi alapján) hozzunk meg hiteles és bátor döntéseket. Ebben a néhány percben azt mutatom be, hogyan ismerhetjük meg és tehetjük tudatossá azokat az értékeinket, amelyek segítségével az aggódás és a tehetetlenség felhőjét átvágva egyszerűbbé válik sok régóta halogatott döntés meghozatala. Neked mi lett most világosabb? Mi az, amit át fogsz hangolni az életedben?
3.rész
Valamiért elterjedt nézet (és tulajdonképpen részben erre épül az iskolarendszerünk is), hogy akkor tudunk a leginkább fejlődni, ha rámutatunk mások és saját magunk hibáira, gyengeségeire. Ezzel szemben elképesztő energiákat tud megmozgatni bennünk, amikor rájövünk arra, hogy mennyi mindent már jól csinálunk. Ebben a néhány percben azt vázolom fel, hogyan bukkanhatunk rá elhanyagolt erőforrásainkra, tudásmorzsáinkra. Te mit fedeztél most fel magadban? Mire döbbentél rá, miközben az erőforrásaidat gyűjtögetted?
4.rész
Könyvtárnyi szakirodalma van már a konstruktív visszajelzéseknek. Én egy egyszerű mátrixban vázolom fel, hogyan lehet pozitív és konstruktív visszajelzést adni. Érdemes gyakorolni, mert minőségi változást hozhat a kapcsolatainkban. Te kin próbálnád ki először?
5.rész
Évtizedeken át arra kondicionáltuk magunkat (és ebben persze a környezetünk is sokat segített :)), hogy világos keretek között, két lábbal a földön állva mérjük fel a lehetőségeinket. Ez a hozzáállás gyakorlatias, megvéd a csalódásoktól, ám akadályozhat abban, hogy elérjük az álmainkat – mivel talán már az álmodozásról is leszoktattuk magunkat. Ebben a néhány percben ahhoz adok tippeket, hogyan engedhetjük szabadjára a képzeletünket és hogyan hozhatunk kreatív teret a számunkra ideális jövő elképzeléséhez. Téged milyen új irányokra inspirált ez a videó?
Források:
/ paxtvbudapest https://www.izsaknorbert.hu
YouTube
6.rész
Ma már közhely a kreativitáskutatók között, hogy más agyi területek aktivizálódnak akkor, amikor nem kötelességtudatban, hanem lehetőségekben gondolkodunk. Ebben a néhány percben azt magyarázom el, hogyan kerülhetünk ilyen – módosult – tudatállapotba, amelynek a segítségével új, bátor és alkalmazható megoldásokat találhatunk kérdéseinkre, problémáinkra. Neked milyen új gondolatod támadt?
7.rész
Nagyon fontos, hogy jó időben jó kérdéseket tegyünk fel. Életünk sorsdöntő pillanataiban érdemes átgondolnunk a miérteket, de a segítő beszélgetésekben ezek túlhangsúlyozása számonkérően, túl szigorúan hathat. Egy kis ábra segítségével azt magyarázom el, miért és hogyan hasznosabb átalakítani a kérdéseinket. Azt tudom, hogy ez miért hasznos neked, de konkrétan hogyan fogod ezt alkalmazni?
8.rész
Szinte szégyellem ezt a videót, de ha abból indulok ki, hogy egy szakállas vicc is lehet új egy újszülöttnek, próba szerencse alapon megosztom. Ha gondjaid vannak a célkitűzésekkel, ez a rövid lista segít abban, hogy olyan célokat tűzz ki magad elé, amelyeket jó eséllyel el is fogsz tudni érni. Vigasztaljatok meg: mi újat mondott nektek ez a videó?
9.rész
Sokan kérik tőlem, hogy foglaljam össze a coaching lényegét – lehetőleg 20 másodpercben. Ez van, hogy sikerül, van, hogy nem. Ebben a rövid videóban az egyik legnépszerűbb coaching-eszközt mutatom be, ami egyszerre egyszerű és nagyszerű. Próbáld ki még ma! Milyen új felismeréseid támadtak?
10.rész
A Tudatmódosító következő négy részében az MBTI-modellt mutatom be. Ebben a részben az extraverzió-introverzió párt nézzük meg közelebbről. Te hogyan menedzseled saját extra/introverziódat?
Forrás: YouTube
11.rész
Még mindig MBTI. Elég intuitívnak tartom magam, ezért különösen nagy erőfeszítés részemről precízen fogalmazni. Mi lenne nektek most a leghasznosabb kérdés?
12.rész
Ez már a harmadik MBTI adás. Amikor először megértettem a gondolkodók és érzők közötti különbséget, óriási kő esett le a szívemről. Nem szentimentalista, érzékenykedő, nebáncsvirág vagyok (bár azért ennek a lehetőségét sem zárnám ki :)), és a számomra hideg logikával gondolkodó emberek nem sötét szívű gazemberek (ezt a lehetőséget most már inkább kizárom), hanem másképp dolgozzuk fel az információkat, és más rendszer szerint hozunk döntéseket. Te mit érzel/gondolsz ebből az előadásból a legfontosabbnak?
13.rész
Azt gondolom, az a természetes, ha valaki egyszerre egy dologra tud koncentrálni, és azt az elején elkezdi, majd a végén befejezi. Azt is gondolom, hogy az a normális, ha gyorsan hozok döntéseket, és nem hagyok nyitva egyetlen kérdést sem. Ez mérhetetlenül idegesíti a feleségemet. Ebben a videóban azt magyarázom el, hogy miért. (És az is kiderül, hogy e tekintetben nincs „normális”.) Neked mi volt ebből a leghasznosabb?
14.rész
Haesun Moon-tól tanultam ezt a pofonegyszerű ábrát: ha a mondandód tartalmát átfuttatod ezen, sőt, ha a kérdéseidben arra fókuszálsz, hogy a megfelelő „négyzetben” mozogj, garantálom, hogy minőségi változást fogsz megtapasztalni a kommunikációdban. Te milyen kommunikációs szokásodon fogsz ezek alapján csiszolni?
15.rész
Ebben a részben azt magyarázom el, hogyan tudsz kitörni a sürgős, de nem túl fontos, pláne az egyáltalán nem sürgős és egyáltalán nem fontos dolgok fogságából. Ha minden nap néhány percet ezek átgondolásával töltesz, több időd marad azokra a dolgokra, amelyek miatt érdemes élni. Te mit fogsz kiszelektálni, delegálni, átgondolni, átértékelni ezek alapján?
- rész